Kas ir LPIAA, jeb Latvijas patērētāju interešu aizstāvības asociācija

Attīstoties tirgus ekonomikai Latvijā, izveidojās jauna sabiedriska kustība – patērētāju tiesību aizsardzība. 1999. gada martā Latvijā esošās nevalstiskās patērētāju organizācijas apvienojās un izveidoja Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociāciju (LPIAA), lai attīstītu nevalstisko patērētāju kustību un koordinētu patērētāju aizsardzības sabiedrisko organizāciju tīklu Latvijā.
Asociācijas darbība tika uzsākta ar Ziemeļu Ministru Padomes (Nordic Council of Ministers) piešķirto finansiālo atbalstu projekta „Brīvprātīgo nevalstisko patērētāju organizāciju iedibināšana Latvijā” (The Support for Establishment of a National Level Non-governmental Consumer Protection Organisations in Latvia) realizācijai.
Asociācija veic savu darbību saskaņā ar tās Statūtiem, likumu par Biedrībām un nodibinājumiem un Patērētāju tiesību aizsardzības likumu.
Eiropas Savienībā patērētāju aizsardzība ir viena no galvenajām politikām. Asociācija ar tās plašo patērētāju organizāciju tīklu visā Latvijā var godam pārstāvēt patērētāju tiesību aizsardzības sabiedrisko sektoru.
Asociācijas sastāvā ir desmit patērētāju aizsardzības nevalstiskās organizācijas – patstāvīgas juridiskas personas, kuras galvenokārt nodarbojas ar patērētāju sūdzību izskatīšanu, projektu realizāciju un līdzdalību likumdošanā.
Asociācija organizē izglītojošus seminārus, apmācības un diskusijas Rīgā un Latvijas reģionos, iepazīstinot sabiedrību ar patērētāju tiesībām un patērētāju aizsardzības likumdošanu. Regulāri organizē apmācības reģionālo klubu pārstāvjiem, lai veicinātu efektīvāku patērētāju konsultēšanas darbu reģionos. Asociācijas pārstāvji apmeklē BEUC organizētos kursus Briselē.
Asociācija sniedz publikācijas presē un informē patērētājus TV un radio pārraidēs, kā arī, ja patērētāja tiesības ir pārkāptas vai neievērotas Asociācija nodrošina patērētājus ar juridisko konsultāciju.
2008.gadā Asociācija un tās biedru organizācijas saņēma un izskatīja 7200 patērētāju sūdzības - īre un komunālie pakalpojumi (20,6%), mobilie telefoni (9,4%), elektropreces (8%), apavi (6,6%), elektroniskie sakari (6,4%), elektroapgāde (4,3%), mēbeles (3,8%), mēbeļu izgatavošana (3,6%), būvniecība (2,8%), tekstilizstrādājumi (1,2%), tūrisma pakalpojumiem (1%), aviopakalpojumi (0,5%), citas preces (17,6%), citi pakalpojumi (14%).avots www.pateretajs.lv